Wypadki samochodowe i odszkodowania

Obrażenia powstałe w wyniku wypadku samochodowego dotyczą różnych części ciała. Z pewnością najczęstsze są urazy głowy, szyi i pleców, a na pierwszym miejscu znajduje się uraz kręgosłupa szyjnego. Uderzenie kręgosłupa szyjnego ma miejsce, gdy głowa ofiary zostaje gwałtownie rzucona do przodu, a następnie do tyłu. Może powodować poważne obrażenia stawów, dysków, mięśni, nerwów i więzadeł szyi i pleców. Urazy kręgosłupa rdzenia kręgowego mogą powodować poważne uszkodzenie nerwów skutkujące paraliżem lub utratą czucia w niektórych obszarach ciała. Wszystkie te urazy muszą zostać ocenione przez lekarza, który przeprowadzi różnorodne testy w celu ustalenia niezbędnego leczenia. Niektóre z tych badań mogą obejmować prześwietlenia rentgenowskie, skany CAT (komputerowa tomografia osiowa) lub skany MRI (rezonans magnetyczny).

Jednak wypadki samochodowe przez które ubiegasz się o odszkodowania często dotyczą narządów wewnętrznych oraz kończyn górnych i dolnych. Aby wykryć zakres obrażeń, lekarz zastosuje tomografię komputerową, która łączy w sobie specjalny sprzęt rentgenowski z zaawansowanymi komputerami w celu uzyskania wielu obrazów lub zdjęć wnętrza ciała. Skany CT narządów wewnętrznych, kości, tkanek miękkich i naczyń krwionośnych zapewniają większą przejrzystość i ujawniają więcej szczegółów niż zwykłe prześwietlenia rentgenowskie. Urazy kończyn górnych i dolnych mogą obejmować złamania dłoni, ramion, barków, przedramion, palców i nadgarstków i dzięki nim możesz dochodzić o odszkodowania.

Niezależnie od zakresu i powagi obrażeń, zawsze pamiętaj, że każdy plan leczenia może stanowić jedynie zalecenie lekarza – wówczas odszkodowania mogą być inne. W niektórych przypadkach możesz chcieć uzyskać drugą opinię lub bardziej szczegółową diagnozę od specjalisty. Niektórzy lekarze mogą przepisać fizjoterapię w przypadku urazu kręgosłupa szyjnego. Może to być bardzo długi proces o odszkodowanie i może nie rozwiązać problemu. W niektórych przypadkach, jeśli Twoje ciało straciło równowagę, może być konieczna wizyta u kręgarza, który może znacznie szybciej złagodzić Twój ból i cierpienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *