Marcco i ich osuszanie budynków

Skuteczne osuszanie budynków po pracach budowlanych i wykończeniowych
Od jastrychu, suszenia tynku i farby po beton, płyty ścienne i frezowanie – place budowy podczas całego projektu borykają się z wieloma problemami związanymi z wilgocią, a wiele zastosowanych materiałów może pochłaniać nadmiar wilgoci.

Chociaż do prawidłowego utwardzenia, osuszania budynków niektórych materiałów i zapobiegania pękaniu lub zniekształceniom konieczna jest niewielka ilość wilgoci, nadmiar wilgoci powoduje różne problemy. Wysoki poziom wilgotności może spowodować poważne problemy dla wykonawcy, w tym opóźnienia w wykończeniu i uszkodzenie delikatnych materiałów, takich jak drewno i materiały okładzinowe.

Zachowanie stanu materiałów budowlanych na budowie może być trudne, szczególnie podczas zimnej i mokrej pogody. Drewno i produkty z drewna są podatne na uszkodzenia lub rozkład, jeśli pozostają przez dłuższy czas w wilgotnym pomieszczeniu. Podobnie elementy stalowe mogą bardzo szybko rdzewieć, jeśli zostaną wystawione na działanie wilgoci i nie zostanie wykonane osuszanie budynków.

Podczas budowy wiele nowych domów i budynków ma problemy z pleśnią. Pomimo tego, że szkielety budynków są puste, mogą zostać uszkodzone przez wodę. Do ukończenia budowy domu jednorodzinnego zużywa się średnio około 10 000 litrów wody, dlatego też początkowa budowa wiąże się z dużą ilością wilgoci. Wylewki schną tygodniami, nasycona, goła cegła schnie do 12 miesięcy, a beton potrzebuje dwa razy dłużej. Nawet w późniejszych fazach budowy, takich jak tynkowanie ścian wewnętrznych i zewnętrznych, może uwolnić się wystarczająca ilość wilgoci, która spowoduje zaparowanie okien w wyniku kondensacji więc zleć osuszanie budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *